Україна та Білорусь продовжує реалізовувати проєкт водного шляху Е-40 на річках Прип’ять і Дніпро

Україна та Білорусь продовжує реалізовувати проєкт водного шляху Е-40 на річках Прип’ять і Дніпро

Основним завданням подальшої співпраці між Україною та Республікою Білорусь є розвиток судноплавства на річках Прип’ять і Дніпро, в тому числі в рамках реалізації проєкту Е-40. Об этом сообщает roadcontrol.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій на брифінгу за підсумками двосторонньої зустрічі з міністром транспорту та комунікацій Білорусі Олексієм Авраменком. Зустріч проходила в рамках Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь, — повідомляє пресслужба ОДА.


Сторони зазначили, що йдеться про розширення співпраці між країнами у сфері транспорту. Одним із пріоритетних напрямків співробітництва є забезпечення умов для здійснення транзитних перевезень вантажів водним транспортом по території України. Владислав Криклій пiдкреслив, що розвиток річкового сполучення Е-40 є одним із пріоритетів президента України, прем’єр-міністра і уряду:


«Ми маємо спільну мету і всі шанси змінювати геополітичну ситуацію, реалізовувати той інфраструктурний потенціал, який через законодавчі неврегулювання, через відсутність транспортного коридору в останній час був нереалізований. Переконаний, що обидві сторони від цього виграють».


У свою чергу, Олексій Авраменко зазначив, що Міністерство транспорту і комунікацій Республіки Білорусь підписало інвестиційний договір з інвестором щодо будівництва порту в Нижніх Жарах:


«Сьогодні ми обговорювали, як поступово будемо рухатися у питанні забезпечення глибин річки Дніпро по українській території, що безумовно є дуже важливим для Республіки Білорусь і для подальшого розвитку водного транспорту. Сподіваюсь, ті кроки, що ми намітили, найближчим часом будуть реалізовані і ми надамо значну динаміку в частині розвитку транспортних послуг і товарообміну між нашими країнами».


Джерело статті: “https://zt.20minut.ua/Podii/ukrayina-ta-bilorus-prodovzhue-realizovuvati-proekt-vodnogo-shlyahu-e--10948883.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя